Srijeda , srpanj 15. 2020.
Naslovnica / Najnovije vijesti / sport / Prva pobjeda: Hrvatski skijaš Filip Zubčić slavio u Japanu i tako ispisao povijest

Prva pobjeda: Hrvatski skijaš Filip Zubčić slavio u Japanu i tako ispisao povijest

Filip Zubčić ispisao je povijest, prvi je Hrvat nakon Kostelića na postolju. Do pobjede je doskijao s 12. mjesta u prvoj vožnji na veleslalomu u Yuzawa Naebi u Japanu.

Drugi je bio Švicarac Marco Odermatt sa zaostatkom od 0,74 sekunde, dok je treći bio Amerikanac Tommy Ford koji je za Zubčićem zaostao 1,07 sekundi.

Hrvatska ima prvo mjesto u Svjetskom kupu nakon čak sedam godina čekanja i Kostelićeve pobjede u Kranjskoj Gori 2013. godine.

“Osjećaj je nevjerojatan. Nemam riječi. Ostvario mi se san. Moja druga vožnja je bila nevjerojatna”, rekao je nakon utrke za austrijski ORF.

“Jako sam sretan, nakon sam uspio pobijediti u Svjetskom kupu, i to veleslalom, što mi je bio najveći cilj u životu. Uspio sam! Dvije jako dobre i teške vožnje, s obzirom da sam u prvom laufu imao veliku grešku, koja me koštala jako puno, skoro sam se zaustavio prije ravnice. No znao sam da je sve moguće, staza je bila dosta razrovana, padala je kiša, puhao vjetar, uvjeti su bili stvarno teški, rekao je Zubčić za HRT odmah nakon pobjede.

Izvor: narod.hr/gol.hr